Sezon 2017/2018 czas zacząć – sprawy organizacyjne

Po długiej przerwie nadszedł czas wznowić rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki  :-)

Wszystkie mecze sezonu 2017/2018 rozgrywane będą w Stolnie według następującego porządku:

– wszystkie mecze rozgrywane są w piątki

– wejście na salę o godzinie 17:30 przygotowanie boisk, rozgrzewka

– najpóźniej o 18:00 rozpoczyna się mecz na boisku nr 1

– od godziny 18:00 boisko nr 2 jest wolne i mogą na nim rozgrzewać się 4 pozostałe drużyny

– około godziny 19:00 drużyny grające mecze nr 2 i 3 powinny być gotowe do gry

– po zakończeniu spotkania na boisku nr 1 rozpoczynają się kolejne 2 mecze

– z uwagi na ograniczoną ilość szatni drużyny przybywające na mecz nr 1 korzystają ze wspólnej szatni tak żeby pozostałe 2 szatnie zostały dla kolejnych drużyn

– podane w terminarzu godziny są orientacyjne i służą wyłącznie szacunkowemu określeniu rozpoczęcia gry

Po zakończeniu rundy zasadniczej z rozgrywek odpada drużyna z miejsca siódmego a pozostałe drużyny grają wg systemu 1-6, 2-5, 3-4.

Wygrane drużyny awansują do półfinałów. Stawkę uzupełni najlepsza drużyna spośród przegranych wg liczby zdobytych punktów meczowych, bilansu setów, bilansu małych punktów.

Zarówno play-offy jak i półfinały składają się dwóch spotkań. O awansie decydują punkty meczowe. W przypadku remisu rozgrywany jest złoty set do 15.

Przykład:

drużyna A – drużyna B 3:0 i 1:3 – decyduje złoty set

drużyna A – drużyna B 3:2 i 0:3 – awans drużyny B

Składy oraz wpisowe proszę przekazać do II kolejki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.