Regulamin

Z uwagi na fakt, że końcowy regulamin rozgrywek powstał po zebraniu i po dołączeniu kilku nowych drużyn muszę wprowadzić małą korektę do pkt. 9 w paragrafie dotyczącym systemu rozgrywek.

Otóż, w sytuacji gdy drużyna przegra mecze I rundy play-off 0:3 i 2:3 będzie ona sklasyfikowana wyżej niż drużyna, która przegra swoje mecze 1:3 i 1:3. Bilans setów co prawda pozostaje taki sam (2:6) jednak uważam, że należy zastosować regułę przyznającą 1 pkt za porażkę po pięciosetowej walce.

Ponadto przypomnę, że w fazie play-off gramy wg zasady Złotego Seta. Czyli przegrana 0:3 i wygrana 3:1 powoduje, że gramy jeden dodatkowy set decydujący o awansie. W związku z tym uważam, że Złotego Seta nie należy zaliczać do wyniku branego pod uwagę przy wyłonieniu „lucky loosera”.

Wszelkie uwagi mile widziane  😉

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Regulamin

1. ~Szymon pisze:

Witam. Trochę zaczyna mnie irytować sytuacja z walkowerami. Dzięki walkowerom Kropelka bezkonkurencyjnie awansowała na 1 miejsce. Moja drużyna spina się i stawia na każdy termin pomimo pracy i innych zajęć. Trzeba coś z tym zrobić bo walka o miejsca przestaje mieć sens wiec może zaczniemy odejmować punkty drużynom dającym walkowery albo wykluczenia.Macie jakiś pomysł na tą sytuację?
    Pozdrawiam

2. ~andrzej pisze:

Kropelka stawia się na każdy mecz a nawet w przypadku informacji o walkowerze proponowała inne terminy rozegrania spotkań, bo w końcu zespoły zgłosiły się do rozgrywek po to aby pograć. widać nie wszyscy mięli taki zamiar – więc po co w ogóle przystąpili do rozgrywek, można było całą tą zabawę rozpocząć od play of i było by po sprawie – a nie truć za przeproszeniem „dupy”.